Služby

3D GEOMETRIA HUNTER

Naša geometria HUNTER je najnovšia technológia merania všetkých parametrov geometrie vozidla s vysokou presnosťou merania. Firma Hunter je svetová jednotka a má patentované veľké množstvo softvérových riešení merania a nastavenia geometrie.

Stav ciest je takmer zárukou na poškodenie podvozku a zmeny geometrie náprav vozidla. Zmena zbiehavosti prednej nápravy sa prejavuje takmer po každom prudkom prejdení výtlku na ceste, narazenia kolesa o obrubník, pri parkovaní, výjazd cezobrubníky….

Zmena zbiehavosti sa môže prejaviť tahaním vozidla do strany, zníženou stabilitou pri jazde atď. Ale hlavný problém je trvalé a veľmi rýchle poškodenie pneumatík a tie dnes stoja veľa peňazí. Čím širšie pneumatiky, tým je citlivosť na nastavenie väčšia.


Riadiaca jednotka merania geometrie Hunter Win Align: HUNTER WinAlign – špičkový riadiaci systém pre elektronické geometrie je možné používať s kamerovým 3D systémom HS401/HS201, alebo s klasickým meracím systémom DSP5xx v káblovom, alebo bezkáblovom prevedení. WinAlign® software – nastavovací softvér WinAlign® obsahuje najväčšiu svetovú databázu informácií o vozidlách a mnoho jedinečných patentovaných funkcií. Softvér WinAlign® sa používa v 60 krajinách a existuje v 35 jazykoch, je to niekoľkokrát ocenený softvér založený na nových technológiach, ktoré urýchľujú a zjednodušujú nastavenie. Ide o najspoľahlivejší a najvýkonnější softvér pre systémy geometrií aký je dnes k dispozícii. Express Align – optimalizuje kroky merania a nastavenia tým, že na základe údajov databázy rešpektuje konštrukčné usporiadanie podvozku. WinToe ® – postup pre nastavenie zbiehavosti prednej nápravy bez fixácie volantu vyľučuje problémy so šikmou priečkou volantu. CAMM – monitor pohybu priečneho ramena , priebeh merania ukazuje presne technikovi o koľko musí prestaviť predný a potom zadný excenter. Pri nastavovaní odklonu a záklonu kolesa šetrí viac ako polovicu času. Uľahčuje nastavenie priečneho ramena, uhla záklonu a odklonu kolesa. FasterCaster – prepočet uhlov natočenia oboch kolies súčasne urýchľuje meranie záklonu a optimalizuje výpočet hodnôt. Kalibrácia ADR/ACC/LDW – program zahŕňa funkciu kalibrácie radaru automatickej regulácie odstupu vozidla. WinAlign Tuner ™ – je špeciálny softvér úpravy svetlej výšky vozidiel. Tento program umožňuje presné nastavenie vozidiel vrámci zmeny výšky svetla s ohľadom na jazdné vlastnosti upraveného vozidla a opotrebenia pneumatík.